Poznańska policja zwróciła się do mieszkańców miasta i regionu z prośbą o pomoc przy identyfikacji zwłok mężczyzny, odnalezionych w marcu w jeziorze Maltańskim.

Ciało ok. 60-letniego mężczyzny zostało odnalezione w poznańskim jeziorze Malta w połowie marca tego roku. Jak tłumaczył PAP podkom. Maciej Święcichowski, do tej chwili nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny.

Sprawą zajmują się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto, którzy zwrócili się z prośbą do mieszkańców miasta i regionu o pomoc w identyfikacji zmarłego.

Na stronie internetowej KMP w Poznaniu opublikowany portret mający przedstawiać zmarłego.

Mężczyzna był w wieku ok. 60 lat, miał 182 cm wzrostu, widoczne zakola, siwe włosy, brodę i wąsy.

W chwili odnalezienia jego ciała, ubrany był m.in. w czarną pikowaną kurtkę, zielony sweter rozpinany na suwak, żółtą koszulkę z zielonymi elementami i czarne, sztruksowe spodnie z brązowym paskiem. Przy zwłokach funkcjonariusze odnaleźli także papierosy, zapalniczkę, metalowy klucz i męski zegarek z bransoletą.

Policja prosi, by osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w identyfikacji mężczyzny, kontaktowały się z dyżurnym KP Poznań Nowe Miasto lub bezpośrednio z Wydziałem Kryminalnym KP Poznań Nowe Miasto.(PAP)

autor: Anna Jowsa