Od września funkcję prezesa Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego obejmie Agnieszka Wachnicka, dotychczas związana z biurem Rzecznika Finansowego - poinformowała FRRF we wtorkowym komunikacie.

Agnieszka Wachnicka, jak podaje komunikat, w FRRF będzie odpowiedzialna za "wyznaczanie i promowanie wysokich standardów etycznych w sektorze instytucji finansowych, dialog liderów rynku pożyczek pozabankowych z instytucjami publicznymi oraz organizacjami konsumenckimi, samoregulację, a także edukację finansową konsumentów".

Dotąd nowa prezes FRRF była związana z biurem Rzecznika Finansowego, gdzie od 2015 roku pełniła funkcję dyrektora Wydziału Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowego. Odpowiadała za działania na rzecz ochrony klientów rynku bankowego i kapitałowego. Wcześniej pracowała w Departamencie Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów.

Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego przypomina w komunikacie, że na polskim rynku działa od 2016 roku. Skupia w swoim gronie przedstawicieli firm pożyczkowych mających 60 proc. udziału w rynku pożyczek pozabankowych w Polsce, w tym takie firmy jak: Provident Polska, Everest Finanse (Bocian Pożyczki), Tempo Finanse i Profi Credit. "Jej zadaniem jest dbałość o rozwój sektora finansowego w zakresie regulacji prawnych, eliminacji patologii rynkowych oraz promocję działań na rzecz bezpiecznego korzystania z usług finansowych" - informuje komunikat.

Do czerwca br. od początku istnienia FRRF jej prezesem była Monika Zakrzewska, wcześniej związana z Provident Polska.