Nie będzie szybkiej decyzji ws. delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego. Po złożeniu o to wniosku przez prezydenta Gdańska, wypowiedział się minister sprawiedliwości.

- Zdecydowałem się na poddanie materiałów będących podstawą tej decyzji wnikliwej ocenie wybitnych i doświadczonych prokuratorów. Nie ma decyzji pochopnych. Procedura zawsze jest taka sama – oświadczył Zbigniew Ziobro.
- Jeżeli jest wniosek skierowany do mnie przez jakiegokolwiek prezydenta polskiego miasta i dotyczy sprawy, która ma istotne społeczne znaczenia, to zawsze postępuję tak samo. Czyli procedura jest związana z oceną tego wniosku wcześniej przez doświadczonych prokuratorów, prawników, jeśli trzeba, zasięgamy rady ekspertów i wtedy dopiero są podejmowane decyzje - wyjaśnił minister sprawiedliwości.

Wniosek o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Domaga się delegalizacji organizacji po weekendowym przemarszu członków ONR ulicami miasta. Jak argumentował, „ONR od wielu lat opiera się na podejmowaniu przedsięwzięć, w których wykorzystuje się retorykę nienawiści rasowej i narodowościowej".