W piątek o godz. 19. zbierze się Komitet Wykonawczy Prawa i Sprawiedliwości – dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do kierownictwa partii. Wśród tematów poruszanych podczas spotkania ma być m.in. kwestia wyborów samorządowych oraz czwartkowych decyzji Komitetu Politycznego PiS.

Komitet Wykonawczy PiS składa się z przewodniczącego, przewodniczących Rad Regionalnych oraz prezesów Zarządów Okręgowych.

Jak dowiedziała się PAP podczas spotkania poruszona ma zostać strategia przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi, w tym kwestia objazdu polityków PiS po Polsce, który ma się rozpocząć 15 kwietnia.

Podczas spotkania poruszony ma zostać też temat czwartkowych decyzji podjętych podczas spotkania Komitetu Politycznego PiS.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w czwartek, że Komitet Polityczny PiS na jego wniosek ustalił, że w Sejmie zostanie złożony projekt przewidujący obniżenie o 20 proc. pensji poselskich i senatorskich. Mają też zostać "wprowadzone nowe limity obniżające" wynagrodzenia dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców. Kaczyński zapowiedział też, że ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu, którzy są politykami, zdecydowali się na przekazanie swoich nagród na cele społeczne do Caritasu. (PAP)

autor: Rafał Białkowski