Sławomir Nitras ma zostać wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Szczecina - dowiedziała się PAP od polityków obu partii. Decyzję mają ogłosić w piątek przewodniczący partii: Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer.

W piątek w południe odbędzie się w Szczecinie konferencja prasowa przewodniczących Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej - Grzegorza Schetyny i Katarzyny Lubnauer, na której mają ogłosić kandydata obu partii na prezydenta miasta. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, ma nim zostać poseł PO Sławomir Nitras.

Pochodzący z Pomorza Zachodniego poseł Platformy Obywatelskiej i były doradca premier Ewy Kopacz, deklarował wcześniej chęć kandydowania na urząd prezydenta Szczecina.

O tym, że Nitras będzie kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Szczecina w czwartek spekulowały media.

Sławomir Nitras urodził się w Połczynie-Zdroju (Zachodniopomorskie) w 1973 r. Ukończył studia na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunku politologia. Był posłem V i VI kadencji Sejmu po starcie z listy Platformy Obywatelskiej i europosłem w latach 2009-2014. Był głównym doradcą w gabinecie politycznym premier Ewy Kopacz. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. uzyskał mandat poselski, ponownie startując z listy PO. Jest żonaty, ma dwie córki.