Prawdopodobnie 26 kwietnia br. odbędzie się w Warszawie Konwencja Konstytucyjna - poinformował w piątek wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Dodał, że może w niej uczestniczyć około tysiąc osób, a w jej trakcie mogą zostać złożone ważne deklaracje prezydenta.

"Na koniec kwietnia, prawdopodobnie 26 kwietnia, będzie w Warszawie na Stadionie Narodowym, Konwencja Konstytucyjna. Przewidujemy około tysiąca uczestników na tej konwencji. Chcielibyśmy, żeby to byli przedstawiciel organizacji pozarządowych, żeby to byli także ludzie z regionów, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, żeby tam była spora grupa ludzi młodych. Na pewno poza wystąpieniem prezydenta także panele merytoryczne" - powiedział Mucha w piątek w Poranku Rozgłośni Katolickich "Siódma 9".

Jak zapowiedział, "nie wykluczam, że 3 maja mogą być ważne deklaracje pana prezydenta". "I tak samo nie wykluczam, czy nawet jestem przekonany, że w trakcie Konwencji Konstytucyjnej będą określone ważkie deklaracje pana prezydenta" - dodał Mucha.