JSW złożyła wiążącą ofertę nabycia 95,01% akcji PBSz


Warszawa, 30.01.2018 (ISBnews) - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) złożyła warunkową wiążącą ofertę nabycia 95,01% akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów (PBSz), podała spółka.
"JSW zakłada że złożenie oferty pozwoli na przystąpienie do negocjacji szczegółowych warunków umowy nabycia przez JSW większościowego pakietu akcji spółki PBSz" - czytamy w komunikacie.
Potencjalna akwizycja będzie wpisywała się w założenia strategii spółki, podkreślono.
Zawarcie umowy nabycia uzależnione będzie od warunków zawieszających, w tym uzyskania zgód korporacyjnych, zgody obligatariuszy JSW, zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).
Przedmiotem działalności PBSz jest wykonawstwo specjalistycznych usług górniczych: wyrobisk pionowych (głównie szybów i szybików), poziomych i tuneli, budownictwo, działalność w zakresie architektury, inżynierii, wynajem maszyn i urządzeń bez obsługi, w zakresie instalowania, naprawy i konserwacji maszyn dla górnictwa, kopalnictwa i budownictwa.
PBSz jest częścią Grupy Kopex, przejętej w 2017 r. przez Famur.
Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.
(ISBnews)