Prokuratura w Gryficach nadzoruje postępowanie ws. usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem do tamtejszego biura posła PiS Michała Jacha - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

- Prokuratura Rejonowa w Gryficach w woj. zachodniopomorskim nadzoruje postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, polegającego na usiłowaniu dokonania kradzieży z włamaniem do lokalu w Gryficach, w którym mieści się biuro poselskie posła na Sejm z ramienia PiS Michała Jacha - powiedziała Biranowska-Sochalska.

Jak dodała, chodzi o przestępstwo z art. 13 par. 1 Kodeksu karnego w związku z art. 279 par. 1 Kodeksu karnego, który to przepis mówi o kradzieży z włamaniem. Przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 10 lat.

Rzeczniczka zastrzegła jednak, że kwalifikacja prawna czynu może się zmienić, jeżeli pojawią się nowe ustalenia.

Pytana m.in. o to, czy śledczy zatrzymali kogoś w tej sprawie, Biranowska-Sochalska odpowiedziała, że o szczegółach i czynnościach, które zostały już wykonane i które w najbliższym czasie będą wykonywane prokuratura nie informuje.

W ubiegły czwartek w godzinach wieczornych przy próbie wejścia do biura Jacha w Gryficach asystentka posła zauważyła, że drzwi do biura były uszkodzone i nie dało się ich otworzyć. Z jej relacji wynikało, że futryna drzwi była poobijana a na dole widoczne były ślady próby ich podważenia.