Poseł PiS Jarosław Krajewski ma zostać nowym wiceprzewodniczącym sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold - wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP. Dotychczas funkcję tę pełnił inny polityk PiS Marek Suski, który został szefem gabinetu premiera.
Reklama

Komisja śledcza została powołana w lipcu ubiegłego roku; zasiada w niej dziewięcioro posłów: pięcioro z PiS i po jednym z PO, Nowoczesnej, Kukiz'15 oraz PSL.

Obecnie w prezydium komisji zasiada dwoje posłów: Małgorzata Wassermann (PiS), jako przewodnicząca oraz Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15 jako wiceprzewodniczący.

Jak dowiedziała się PAP na najbliższym posiedzeniu komisji, które ma odbyć się za dwa tygodnie, skład prezydium ma zostać uzupełniony o Krajewskiego.

W połowie grudnia ub.r. z komisji śledczej odeszło dwóch polityków PiS, którzy przeszli do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Marek Suski został szefem gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego, a Joanna Kopcińska - rzecznikiem rządu.

W środę w nocy podczas głosowania w Sejmie skład komisji został uzupełniony o dwoje posłów PiS: Iwonę Arent i Wojciecha Zubowskiego.

Celem komisji śledczej jest zbadanie i ocena prawidłowości i legalności działań podejmowanych w sprawie Amber Gold przez: rząd, w szczególności ministrów finansów, gospodarki, infrastruktury, spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i podległych im funkcjonariuszy publicznych.