Dodatkowe antyterrorystyczne środki bezpieczeństwa zostaną wprowadzone w Dolinie Świątyń w Agrigento na Sycylii - zapowiedziała jego dyrekcja. Wyjaśniła, że nie ma konkretnego zagrożenia, ale jest zalecenie wzmocnienia ochrony tego terenu.

Na dalsze zabezpieczenia wyłożono 100 tysięcy euro. Nowe środki obejmują zainstalowanie masywnych barier przy bramie wjazdowej na teren parku archeologicznego z monumentalnymi pozostałościami starożytnego greckiego miasta Akragas. Cały obszar ma być tak ogrodzony i otoczony by nie mógł tam wjechać żaden pojazd.

Kolejne zabezpieczenia to reakcja na nową formę zagrożenia atakami terrorystycznymi przy użyciu pojazdów dostawczych i ciężarówek. Wcześniej wprowadzono wykrywacze metali przy wejściu.

Dyrektor parku bezcennych wykopalisk Giuseppe Parello podkreślił, że bariery zostały tak zaprojektowane by były dostosowane do wyjątkowego pejzażu okolicy.

Podkreśla się, że Dolina Świątyń, odwiedzana przez tysiące turystów, była i jest nadal szczególnie wrażliwym obiektem. (PAP)