UOKiK zgodził się na przejęcie przez Seventeen Colza spółek Hortex i Ortika


Warszawa, 07.12.2017 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodził się na przejęcie przez Seventeen Colza S. à r. l. z siedzibą w Luksemburgu kontroli nad Hortex sp. z o.o., Hortex Marketing Services sp. z o.o. oraz Ortika Polska sp. z o.o., poinformował Urząd.
"UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Seventeen Colza kontroli nad spółkami: Hortex, Hortex Marketing Services i Ortika Polska. Transakcja nie naruszy konkurencji" - napisał Urząd na swoim profilu na Twitterze.
"Zgłaszana koncentracja dotyczy planowanego przejęcia przez Seventeen Colza S. à r. l. z siedzibą w Luksemburgu, bezpośrednio lub pośrednio przez nowo utworzoną spółkę lub spółki zależne zgłaszającego, wyłącznej kontroli nad Hortex sp. z o.o., Hortex Marketing Services sp. z o.o., Ortika Polska sp. z o.o. wraz z jej spółkami zależnymi Polski Ogród sp. z o.o. oraz Ortika Frozen Foods OOO" - czytamy w komunikacie.
Zgłaszający jest inwestycyjną spółką holdingową pośrednio kontrolowaną przez Fundusz IV, który stanowi część grupy private equity Mid Europa.
Grupa Hortex jest producentem soków, nektarów oraz napojów bezalkoholowych, mrożonek oraz warzywnych i owocowych koncentratów, przecierów i aromatów.
(ISBnews)