Od stycznia nie zapaliłem ani jednego papierosa; rozstałem się z nimi i jestem z tego powodu bardzo zadowolony, zachęcam wszystkich. Mam nadzieję, że nie wrócę do palenia - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda.

Duda był pytany w piątek w radiu RMF FM, czy skutecznie rzucił palenie. "Tak, jestem niepalący" - odpowiedział prezydent. Pytany, czy było to dla niego bardzo trudne, odparł: "nawet nie tak bardzo".

"Oczywiście, jest taki dowcip: +nic prostszego niż rzucić palenie, robiłem to wiele razy+. Rzeczywiście paliłem i przyznam szczerze, że nie byłem z tego specjalnie dumny, że palę papierosy. Udało mi się rozstać z paleniem, do czego zachęcam zresztą wszystkich. I to w styczniu będzie już rok. Od tego czasu nie zapaliłem ani jednego papierosa" - powiedział prezydent.

Pytany, czy rzucenie palenia było postanowieniem noworocznym, prezydent powiedział, że "akurat było to w połowie stycznia".

"Jestem z tego zadowolony. Trochę wróciłem do takiego bardziej sportowego trybu życia, też się cieszę, bo trochę się kondycyjnie poprawiłem, co sprzyja. Tak, jestem zadowolony bardzo, że udało mi się rozstać z papierosami, mam nadzieję, że do tego nie wrócę" - dodał prezydent.(PAP)

autor: Wiktoria Nicałek