Od lat Jarosław Kaczyński wraz z kierownictwem i parlamentarzystami PiS, obchodzi Święto Niepodległości 11 listopada w Krakowie; tak też będzie i jutro - napisała na Twitterze, w przeddzień obchodów Święta Niepodległości, rzecznik PiS Beata Mazurek.

Wcześniej wiceprezes PiS Joachim Brudziński pytany przez dziennikarzy, czy prezes PiS, b. premier Jarosław Kaczyński weźmie udział w sobotnich obchodach, poinformował, że środowisko PiS od wielu lat 11 listopada odwiedza grób "twórcy polskiej niepodległości" - marszałka Józefa Piłsudskiego.

- Z tego, co wiem 11 listopada będziemy na Wawelu. Proszę tego nie interpretować, ani nie nadinterpretować w żadną stronę - zastrzegł Brudziński. - Po prostu 11 listopada już od wielu lat jesteśmy na Wawelu i (w tym roku) uroczystości zostały zaplanowane tak samo, jak rok, dwa, czy trzy lata temu - dodał.

W piątek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że prezydent Andrzej Duda wystosował, jak co roku, zaproszenie na uroczystość Święta niepodległości w sobotę do wszystkich b. premierów i b. prezydentów. Jak dodał, zaproszenie przyjął m.in. b. premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk.