Ok. godz. 17.20 wznowiono po jednym torze ruch pociągów przez stację PKP w podpoznańskiej Kobylnicy. Ok. 300 pasażerów pociągu relacji Suwałki – Szczecin w dalszą podróż pojechało 5 autokarami: w kierunku Poznania, Szamotuł i Szczecina.

Ok. godz. 15.16 na stacji Kobylnica pomiędzy Poznaniem a Gnieznem doszło do zderzenia pociągu osobowego relacji Suwałki – Szczecin Główny z maszyną torową. W wyniku zdarzenia rannych zostało 10 osób. Na miejsce zdarzenia przybył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że pociąg pasażerski PKP Intercity Suwałki – Szczecin jechał zgodnie z podanymi sygnałami wolnej drogi. Nie wiadomo, dlaczego na jego tor z bocznego toru wjechał pociąg roboczy. Działa specjalny zespół PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i przewoźników. Na stacjach i przystankach podawane są informacje o zmianach w kursowaniu pociągów” – poinformował PAP rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Jak dodał, obecnie służby techniczne przygotowują działania związane z usuwaniem wykolejonej lokomotywy i wagonu oraz pociągu roboczego.

Teren zabezpieczają funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.