Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którzy mieli zaatakować obywatela Włoch – poinformowała w piątek szczecińska prokuratura. Do zdarzenia doszło w marcu br. Pokrzywdzony został wtedy pobity i okradziony.
Reklama

Włoch miał zostać zaczepiony przez jednego z podejrzanych przed szczecińskim klubem studenckim. "Adrian S., widząc pokrzywdzonego, zapytał go, jakiej jest narodowości oraz czy jest tureckiego pochodzenia, po czym stwierdził że "nienawidzi imigrantów i Turków", a następnie co najmniej dwukrotnie uderzył pokrzywdzonego w twarz" - podaje w komunikacie Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Następnie drugi z oskarżonych Kamil K. miał wtedy zacząć podduszać pokrzywdzonego, a gdy ten upadł na ziemię - przeszukać jego ubranie i skraść mu telefon.

Na miejscu zdarzenia obywatelowi Włoch pomocy udzieliły postronne osoby. Pokrzywdzony po napaści miał siniec na nosie oraz siniec i obrzęk ust. Funkcjonariusze policji zatrzymali obu sprawców, którzy od 31 marca br. przebywają w areszcie.

Adrianowi S. za stosowanie przemocy wobec osoby z powodu jej przynależności narodowej grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Za kradzież mienia z użyciem przemocy Kamilowi K. grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.