Wszystkie dotychczasowe spotkania i rozmowy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudy były niezwykle konstruktywne i owocne; to na które czekamy, też takie będzie - napisał w piątek na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Wcześniej - po spotkaniu kierownictwa partii w siedzibie PiS - marszałek Senatu zapewnił, że spotkanie prezydenta z Kaczyńskim "na pewno się odbędzie". Zaznaczył jednak, że nie wie, o której godzinie miałoby do niego dojść.

Pytany, czy będzie to "pojednawcze spotkanie", marszałek Senatu stwierdził, że wszystkie rozmowy między prezesem PiS, a prezydentem były bardzo dobre.

"Jestem przekonany, że również ta rozmowa będzie bardzo dobra" - dodał Karczewski.

Marszałek Senatu potwierdził również, że w poniedziałek spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Wcześniej zapowiedział, że tematem rozmów będzie m.in. referendum ws. zmian w konstytucji.

Głowa państwa i marszałek Senatu mają także rozmawiać o projektach ustaw dotyczących sądownictwa. 24 lipca br. prezydent zawetował uchwalone kilka dni wcześniej ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Zapowiedział wtedy przygotowanie nowych projektów w ciągu dwóch miesięcy.

W piątek w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie odbyło się spotkanie kierownictwa tej partii. W spotkaniu udział wzięli m.in.: prezes PiS Jarosław Kaczyński premier Beata Szydło i wicepremier Mateusz Morawiecki, a także wicemarszałkowie Sejmu: Ryszard Terlecki (zarazem szef klubu PiS) i Joachim Brudziński.