Kontrakt o wartości ponad 30 mln złotych zakłada, że dziesięć Solarisów Urbino 12 electric najnowszej generacji wyjedzie na stołeczne ulice w pierwszym kwartale 2018 roku.

Jak informuje spółka, dla warszawskiego przewoźnika kluczowym argumentem w wyborze dostawcy była nie tylko cena, ale innowacyjność produktu, jakość komponentów, liczba miejsc dla pasażerów, a także pojemność akumulatorów trakcyjnych.

"Stawiamy na elektromobilność. Sześć lat temu zakupiliśmy cztery autobusy hybrydowe, a dwa lata temu na Trakt Królewski wyjechały pierwsze pojazdy elektryczne. Dziś podpisaliśmy kolejną umowę – na dostawę 10 elektryków, które wyjadą na Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście już na początku przyszłego roku" - powiedziała cytowana w komunikacie Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

"Planujemy, że do roku 2020 po ulicach stolicy będzie jeździło 160 pojazdów korzystających z tego źródła energii" - dodała.

Wszystkie autobusy zostaną dostarczone do końca marca 2018 roku. Będą wyposażone w baterie, które będzie można ładować na dwa sposoby: ładowarką w zajezdni lub za pomocą pantografu zamontowanego na dachu pojazdu. Dzięki temu autobusy będą mogły kursować po ulicach przez cały dzień. (PAP)