Osama Zariouh, który próbował we wtorek przeprowadzić atak terrorystyczny na Dworcu Centralnym w Brukseli, mógł sympatyzować z dżihadystycznym Państwem Islamskim (IS) - podała w środę belgijska prokuratura federalna.

Wskazują na to pewne poszlaki - poinformowano, dodając jednak, że "dla dobra śledztwa nie zostaną podane żadne szczegóły".

Informację podano po przeszukaniu domu podejrzanego.

Podczas rewizji znaleziono również substancje chemiczne oraz materiały służące do produkcji materiałów wybuchowych. Bomby wykorzystane w ataku zamachowiec prawdopodobnie wykonał w tym miejscu - wynika z komunikatu prokuratury.

Wcześniej w środę władze brukselskiej dzielnicy Molenbeek-Saint-Jean, w której od 2013 roku mieszkał Zariouh, poinformowały, że nie był on znany policji z powodu islamskiej radykalizacji, ale w związku z narkotykami.

Wcześniej prokuratura podała, że sprawca ataku bombowego na Dworcu Centralnym w Brukseli został "zneutralizowany" i nie żyje. Według mediów na dworcu doszło do próby zamachu terrorystycznego, a mężczyzna krzyczał "Allah Akbar", po czym żołnierze oddali strzały w jego stronę. Materiały wybuchowe znajdowały się w bagażach sprawcy.