Mam nadzieje, że decyzje, które podejmiemy w ramach szczytu Trójmorza w Warszawie będą budowały rozwój powiązań gospodarczych, infrastrukturalnych i będą budowały bezpieczeństwo energetyczne w naszej części Europy - podkreślił we wtorek w Zagrzebiu prezydent Andrzej Duda.

Prezydent na konferencji prasowej z prezydent Chorwacji Kolindą Grabar-Kitarović poinformował, że wspólne rozmowy dotyczyły także szczegółów agendy szczytu Trójmorza, który odbędzie się w Warszawie.

"Mam nadzieję, że frekwencja na szczycie, także w związku ze spotkaniem z prezydentem Stanów Zjednoczonych, będzie wysoka i że te decyzje, które w ramach szczytu Trójmorza w Warszawie podejmiemy będą rzeczywiście budowały na przyszłość rozwój powiązań gospodarczych, infrastrukturalnych i będą budowały bezpieczeństwo energetyczne w naszej części Europy" - podkreślił Andrzej Duda.

"Planowaliśmy, że we Wrocławiu, będzie w Warszawie, rozmawialiśmy już z władzami Wrocławia, cieszę się, że jest zrozumienie dla tej sytuacji. Mam nadzieję, że będziemy mogli Wrocławiowi jakoś tę stratę zrekompensować i że inne ważne wydarzenie międzynarodowe będzie się mogło odbyć w tym pięknym polskim mieście" - dodał prezydent.