W tym tygodniu umówiłem się na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą w sprawie referendum konstytucyjnego - powiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Jak dodał, w programie Jeden na Jeden w TVN24, 11 listopada nie jest najlepszym terminem na przeprowadzenie referendum, ale "propozycja dwudniowego referendum jest ciekawa, warto to rozważyć".

Karczewski mówił wcześniej, że podczas spotkania z prezydentem w sprawie referendum, dotyczącego zmian w konstytucji, zapyta go m.in., jakie pytania referendalne przewiduje, oraz zaproponuje mu przeprowadzenie konsultacji społecznych. Zapowiedział, że w Senacie zorganizuje wiele konferencji, debat i dyskusji, na które zaprosi różne środowiska społeczne, polityczne i naukowe.

Prezydent Duda poinformował, że zwróci się do Senatu, aby 11 listopada 2018 r. odbyło się referendum mające na celu nakreślenie fundamentu przyszłej konstytucji. Zdaniem prezydenta, Polska potrzebuje nowej konstytucji. 11 listopada 2018 r., to również wynikająca z Kodeksu wyborczego data wyborów samorządowych.