Jak ustalili funkcjonariusze ze śródmiejskiej komendy policji, Dariusz W., Adam L. i Marcin P. w czterech sklepach internetowych prawdopodobnie sprzedawali armaturę grzewczą i hydrauliczną, ale nie dostarczali towaru. W całej Polsce mogli w ten sposób oszukać co najmniej 145 osób na ponad 280 tys. zł.

"Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że podejrzani pobierali od nich pieniądze za zamówiony towar, jednak nie wywiązywali się z umów i nie dostarczali zakupionego sprzętu oraz urządzeń" - poinformowała PAP Edyta Adamus z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

W siedzibie firmy oraz w mieszkaniach podejrzanych policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy, nośniki pamięci, telefony oraz dokumentację z prowadzonej działalności.

Reklama

Na wniosek śledczych sąd podjął decyzję o aresztowaniu na dwa miesiące 44-letniego Dariusza W., 40-letniego Adama L. oraz 31-letniego Marcina P. Na poczet przyszłej kary został zajęty także majątek podejrzanych: nieruchomości, udziały w firmie i gotówkę. Zatrzymanym może grozić nawet do 8 lat pozbawiania wolności.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. (PAP)