Będziemy na pewno wnioskować o to, żeby wiek emerytalny wynosił 67 lat. Chcemy też mocno reorganizować program 500+ - powiedziała w RMF FM szefowa klubu parlamentarnego Nowoczesnej Katarzyna Labnauer.

Katarzyna Labnauer była w RMF FM pytana o kolejne postulaty programowe Nowoczesnej. „Będziemy na pewno wnioskować o to, żeby wiek emerytalny wynosił 67 lat. My uważamy, że w sytuacji, w której mamy problem demograficzny, żyjemy coraz dłużej, musimy się zdecydować na bardzo duże obciążenie ludzi młodych (…), albo na to, że wszyscy pracują dłużej” - mówiła szefowa klubu parlamentarnego Nowoczesnej.

Labnauer wspomniała też o przywilejach emerytalnych niektórych grup pracowników. „Takich grup jak sędziowie lub górnicy, z tym że od razu mówimy, że chodzi o osoby nowo wchodzące na rynek pracy” – tłumaczyła.

Z kolei o ubezpieczeniach rolniczych Labnauer powiedziała: „KRUS jest taką formułą, która w obecnej postaci na pewno nie może być dalej realizowana”.

Nowoczesna dąży także do reorganizacji program 500+. "Program 500+ musi być zrobiony tak, żeby osoby najzamożniejsze nie korzystały z niego. (…) Na przykład poseł, który posiada dwójkę dzieci, nie powinien tych pieniędzy otrzymywać" - mówiła szefowa klubu parlamentarnego Nowoczesnej.