Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski weźmie w piątek w Nowym Jorku udział jako obserwator w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ i spotka sią z ambasadorami państw Afryki i regionu Karaibów - poinformowała PAP Kancelaria Prezydenta.

W ostatnim dniu wizyty w Stanach Zjednoczonych szef gabinetu prezydenta przebywa w Nowym Jorku.

Jak poinformowała prezydencka kancelaria w siedzibie ONZ minister Szczerski weźmie udział jako obserwator w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie sytuacji w Korei Północnej z udziałem sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa oraz sekretarza stanu USA Rexa Tillersona.

Szczerski odbędzie także dwa spotkania z grupami ambasadorów z państw Afryki i regionu Karaibów akredytowanych przy ONZ. "Są to kolejne działania w ramach intensywnej kampanii na rzecz niestałego członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ" - podkreśliła Kancelaria Prezydenta.

Głosowanie w tej sprawie będzie miało miejsce na początku czerwca.

Szef gabinetu prezydenta od środy przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych. W Waszyngtonie odbył spotkania w Narodowej Radzie Bezpieczeństwa, Departamencie Stanu, Pentagonie oraz Kongresie USA.

Szczerski i szef BBN Paweł Soloch w czwartek omówili w Waszyngtonie współpracę w dziedzinie bezpieczeństwa zbiorowego na spotkaniach w Pentagonie i z doradcą prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Herbertem R. McMasterem.