Zamiast składać wniosek o wotum nieufności dla rządu, politycy PO powinni przeprowadzić rachunek sumienia za osiem lat swych rządów, za to, co robili Polakom - powiedział w czwartek rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Sejm w piątek ma zająć się wnioskiem PO o wyrażenie rządowi Beaty Szydło wotum nieufności. Odnosząc się na czwartkowym briefingu prasowym do tego wniosku złożonego przez polityków Platformy Bochenek ocenił, że powinien być on "zamieniony przede wszystkim na rachunek sumienia za te osiem lat ich rządów, za to, co robili Polakom".

Politycy PO powinni - mówił rzecznika rządu - rozliczyć się m.in. za "te kłamstwa i te nieuczciwości, których się dopuścili, brak skuteczności, niedotrzymywanie obietnic".

"Dzisiaj widzimy ponownie te same twarze, które przez osiem lat pojawiały się na ekranach telewizji, obiecywali nam różne rzeczy, natomiast z niczego się nie wywiązali. I dzisiaj ci ludzie po raz kolejny mają czelność wyjść na mównicę w Sejmie i rozliczać rząd Prawa i Sprawiedliwości, rząd, który jako pierwszy, można powiedzieć, od 25 lat naprawdę rzetelnie i z aptekarską skrupulatnością stara się wywiązywać z każdej obietnicy, którą złożył przed Polakami" - powiedział Bochenek.

"Platforma może nam tylko pozazdrościć tego, jak rzetelnie, uczciwie i szczerze potrafimy podejść do swojej pracy" - dodał.