Grozi nam niekontrolowana wycinka drzew w skali całego kraju – alarmują marszałkowie województw w kontekście zmian prawa szykowanych przez resort środowiska. Władze na samym dole się cieszą.
Teoretycznie zmiany proponowane przez rząd idą w kierunku, z którego samorządy powinny być zadowolone. Rząd chce, by gminy miały większą decyzyjność przy wydawaniu zezwoleń na usuwanie drzew i zakrzewień i ustalaniu opłat (np. kar za nielegalną wycinkę). Co prawda wójtowie i burmistrzowie już dziś wydają takie zezwolenia, ale rząd idzie krok dalej. Chce, by rady gmin mogły same określić przypadki, w których usunięcie zieleni będzie w ogóle wymagało zezwolenia.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.