Nauczyciele boją się o swoje bezpieczeństwo

Powrot ksztalcenia stacjonarnego w klasach 1 - 3
<p>Dla wielu pedagogów powrót do nauki stacjonarnej bez wcześniejszych szczepień oznaczałby szafowanie ludzkim zdrowiem</p>Agencja Gazeta / Fot. Cezary Aszkielowicz / Agencja Gazeta
18 stycznia 2021

Uważają, że powinni być grupą szczepioną priorytetowo, ale akcję testowania na obecność koronawirusa zbojkotowali – uznali ją za bezsensowną

Ruszyły stacjonarne lekcje klas I–III. Jednak obawy, które towarzyszyły od tygodni rodzicom, dyrektorom i nauczycielom, pozostały. To dlatego na pytanie, czy chcieliby się zaszczepić przeciwko COVID-19 w pierwszym możliwym terminie, 71,5 proc. nauczycieli zapytanych na prośbę DGP przez Ogólnopolskie Forum Oświatowe Nauczycieli i Dyrektorów odpowiada twierdząco. I aż 81,5 proc. przyznało, że nauczyciele powinni być grupą zawodową szczepioną priorytetowo. Zwłaszcza osoby pracujące na świetlicy, które najprawdopodobniej będą stykać się w kolejnych dniach przed lub po lekcjach z dziećmi z różnych klas.

Pozostało 89% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png