Uważają, że powinni być grupą szczepioną priorytetowo, ale akcję testowania na obecność koronawirusa zbojkotowali – uznali ją za bezsensowną
Ruszyły stacjonarne lekcje klas I–III. Jednak obawy, które towarzyszyły od tygodni rodzicom, dyrektorom i nauczycielom, pozostały. To dlatego na pytanie, czy chcieliby się zaszczepić przeciwko COVID-19 w pierwszym możliwym terminie, 71,5 proc. nauczycieli zapytanych na prośbę DGP przez Ogólnopolskie Forum Oświatowe Nauczycieli i Dyrektorów odpowiada twierdząco. I aż 81,5 proc. przyznało, że nauczyciele powinni być grupą zawodową szczepioną priorytetowo. Zwłaszcza osoby pracujące na świetlicy, które najprawdopodobniej będą stykać się w kolejnych dniach przed lub po lekcjach z dziećmi z różnych klas.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.