Organy Skarbu Państwa i jednostki samorządu terytorialnego będą mogły sprzedawać w trybie bezprzetargowym także budynki o charakterze użytkowym, w których jest tylko jeden lokal.
Jest już nowy projekt nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami (miał się nim zająć wczoraj rząd). Jedna z projektowanych zmian umożliwia organom gospodarującym nieruchomościami Skarbu Państwa i jednostkom samorządu terytorialnego sprzedawanie najemcom bez konieczności przeprowadzania przetargu także budynków o charakterze użytkowym, w których znajduje się tylko jeden lokal. Do tej pory w takim trybie podmioty publiczne sprzedawały najczęściej lokale użytkowe położone w budynkach wielolokalowych.
Dzięki zmianie możliwe będzie również bez konieczności przeprowadzania przetargu zbywanie budynków, w których znajduje się tylko jeden lokal użytkowy, zajmowany w całości przez jednego najemcę.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.