Będzie mniej reklam piwa w programach telewizyjnych

Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości
Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwościDGP
22 lipca 2008

Reklamę piwa w stacjach telewizyjnych będzie można wyemitować dopiero po godzinie 23.00. Kibice nie będą mogli kupić piwa na stadionie, a narciarze korzystać ze stoków po spożyciu alkoholu. 2,5 tys. zł wyniesie minimalna grzywna za sprzedawanie alkoholu osobom poniżej 18 roku życia.

Rząd chce zaostrzyć przepisy ustawy z 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz.U. z 2007 r. nr 70, poz. 473 z późn. zm.). W przygotowanym przez Ministerstwo Zdrowia projekcie nowelizacji zaproponowano, aby emisja reklam np. w kinie czy telewizji była możliwa między godziną 23 a 6 rano. Obecnie reklama piwa w telewizji może być prezentowana już po godzinie 20.

Sprzeciw browarów

- Obecne zapisy ustawy o emisji reklam piwa są dobre. Nie ma potrzeby zmieniać czegoś, co prawidłowo funkcjonuje - uważa Eliza Panek, rzecznik prasowy Grupy Żywiec. Tłumaczy, że w 2002 roku wypracowany został kompromis. Obniżono godzinę emisji reklam, a branża piwowarska zaczęła przekazywać więcej pieniędzy na sport i kulturę.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.