Kobiety pracują na część etatu. Bo muszą

Urzędnicy
Zwiększyła się wyłącznie grupa kobiet zatrudnionych w niepełnym wymiarze, które jednocześnie chciałyby i mogły pracować dłużej.ShutterStock
9 stycznia 2013

Rośnie liczba kobiet, które chcą pracować w pełnym wymiarze, ale pracodawcy na to nie stać.

W III kw. ubiegłego roku aż 327 tys. osób pracowało w niepełnym wymiarze czasu, choć – jak deklarują – mogłyby i chciały pracować na pełnym etacie – wynika z badań aktywności ekonomicznej ludności prowadzonych przez GUS. Oznacza to, że ich liczba w ciągu roku zwiększyła się o 10,1 proc., co w liczbach bezwzględnych oznacza 30 tys. osób.

Pozostało 85% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png