Urząd, który powierzył zadania innej jednostce, ale chce je ponownie realizować, musi skorzystać z jej pracowników oraz przyznać im ustalone wcześniej pensje.
Pracownica była zatrudniona w starostwie powiatowym na stanowisku inspektora na podstawie umowy na czas nieokreślony. We wrześniu 2008 r. jej wynagrodzenie wynosiło prawie 2,6 tys. zł. Przysługiwały jej dodatki: stażowy w wysokości 180 zł oraz specjalny w kwocie 500 zł. Miejscem pracy urzędniczki był terenowy punkt paszportowy znajdujący się w siedzibie starostwa. 30 grudnia 2008 r. wojewoda zawarł z powiatem porozumienie w sprawie powierzenia mu zadania z zakresu administracji rządowej, wynikającego z ustawy z 13 lipca 2006 r. o dokumentach paszportowych (Dz.U. nr 143, poz. 1027 z późn. zm.). Następnie zawarto kolejną umowę między urzędami, na mocy której doszło do użyczenia sprzętu i lokalu. Dotychczasowi pracownicy, w tym urzędniczka, przeszli do nowego pracodawcy. Zatrudnieni nie wyrazili zgody na rozwiązanie dotychczasowej umowy o pracę na mocy porozumienia stron.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.