W przyszłym roku będzie podobnie. Taki stan ma trwać do 2016 r. W ubiegłym tygodniu na posiedzeniu Stałego Komitetu Rady Ministrów ustalono, że limit mianowań w administracji rządowej przez kolejne trzy lata będzie wynosił co roku 200 miejsc. Wcześniej Sławomir Brodziński, szef służby cywilnej, zgłaszał postulat, aby go zwiększyć o kolejne 300. Na to nie zgodził się resort finansów. Ostatecznie uzgodniono, że pozostanie on na tym samym poziomie, jak w tym roku.
Co więcej, sam szef służby cywilnej stanowczo się temu nie sprzeciwiał. W ubiegłym roku za jego sprawą trzyletni plan mianowań został przyjęty na komitecie z rozbieżnościami. Wystosował wtedy pismo na posiedzenie Rady Ministrów, aby limit urzędników mianowanych co roku wynosił co najmniej 500 osób.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.