Uwaga na fałszywe mandaty od Państwowej Inspekcji Pracy

Fałszywe pismo PIP
Fałszywe pismo PIPDziennik Gazeta Prawna
5 czerwca 2014

Do pracodawców trafiają faksy, w których są informowani o ukaraniu przez PIP grzywną za zatrudnianie pracowników bez umów o pracę. To nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy.

Oszuści najwyraźniej doszli do wniosku, że zatrudnianie na czarno, bez umowy o pracę, jest w Polsce tak powszechne, iż każdy pracodawca ma coś na sumieniu i dla świętego spokoju część z nich może zapłacić wysłany faksem fikcyjny mandat 1000 zł, nawet gdy nie było u niego kontroli PIP. Naciągacze liczący na naiwność pracodawców do oficjalnego pisma o nałożeniu kary dołączają wypełnione blankiety przelewu z wydrukowanym kontem bankowym.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png