Do pracodawców trafiają faksy, w których są informowani o ukaraniu przez PIP grzywną za zatrudnianie pracowników bez umów o pracę. To nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy.
Oszuści najwyraźniej doszli do wniosku, że zatrudnianie na czarno, bez umowy o pracę, jest w Polsce tak powszechne, iż każdy pracodawca ma coś na sumieniu i dla świętego spokoju część z nich może zapłacić wysłany faksem fikcyjny mandat 1000 zł, nawet gdy nie było u niego kontroli PIP. Naciągacze liczący na naiwność pracodawców do oficjalnego pisma o nałożeniu kary dołączają wypełnione blankiety przelewu z wydrukowanym kontem bankowym.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.