Komorowski pożegnał się podwyżką dla wojskowych

Prezydent Bronisław Komorowski podpisuje ustawę
Podpisane przez prezydenta rozporządzenie musi jeszcze uzyskać kontrasygnatę premiera. PAP / Leszek Szymański
7 sierpnia 2015

Ustępujący prezydent Bronisław Komorowski tuż przed swoim odejściem podpisał rozporządzenie w sprawie określenia wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie żołnierzy zawodowych.

Tym samy potwierdziły się ustalenia DGP z czerwca, że to on, a nie jego następca, przypieczętuje decyzje o wzrośnie uposażeń dla wojskowych. Wobec pozostałych służb decyduje o tym tylko rząd.

Zgodnie z rozporządzeniem od stycznia 2016 r. wzrośnie wskaźnik kwoty bazowej z 2,82 do 2,95. W efekcie przeciętne uposażenie żołnierza zawodowego będzie wyższe od obecnego o ponad 200 zł (4493 zł). Przedstawiciele żołnierzy reprezentujący poszczególne korpusy liczyli na co najmniej 100 zł więcej. Ostatnie podwyżki dla żołnierzy miały miejsce w lipcu 2012 r.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png