Wojsko: Na podwyżce od Komorowskiego najbardziej skorzystają podoficerowie

polscy żołnierze
O najwyższe podwyżki zawalczą w tym roku przede wszystkim podoficerowie.ShutterStock
12 sierpnia 2015

Wysokość podwyżki dla żołnierzy wywołała falę krytyki wśród samych mundurowych. Ich oczekiwania są o kilkaset złotych wyższe

2273191-uposazenie-zasadnicze-zolnierzy.jpg
Uposażenie zasadnicze żołnierzy zawodowych

Od stycznia 2016 r. średnie uposażenie żołnierza wyniesie prawie 4,5 tys. zł. W administracji rządowej urzędnicy będą zarabiać ponad 5 tys. zł. Tyle samo otrzymują już obecnie nauczyciele dyplomowani. Dla mundurowych zwiększenie przez Bronisława Komorowskiego przeciętnego uposażenie o 198 zł jest zdecydowanie zbyt małe w porównaniu z tym, co obiecywał im jeszcze w 2011 r. ówczesny premier Donald Tusk – mówił wówczas o 300 zł.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png