Gościem Marcina Cichońskiego w podcaście "DGPtalk: Po stronie kultury" jest Maja Kleszcz, wokalistka, producentka muzyczna, autorka muzyki teatralnej i filmowej.

Czy Polacy rozumieją bluesa?

– Rozpoczęłam współpracę z panem Bogdanem Loeblem ponad dekadę temu. Ta chęć nawiązania relacji twórczej (wraz z Wojtkiem Krzakiem wpadliśmy na ten pomysł) zrodziła się z powodu, że w tamtym czasie polscy twórcy zaczęli odstępować od języka polskiego i bardzo modne było śpiewanie w języku angielskim, takie wręcz naśladowcze podążanie za muzyką anglosaską. Strasznie nam zależało, żeby nasza płyta Radio Retro, która wyszła w 2010 roku, była ceremoniałem, powrotem do pięknego polskiego tekściarstwa. Stąd współpraca z Bogdanem Loeblem i powrót do polskich tekstów. Mam nadzieję, że coraz szerzej jest znany polski blues jako gatunek, ta płyta (B.L.UES) ma też na celu żeby odczarować stereotyp bluesa. Blues w Polsce nadal jest postrzegany stereotypowo. Blues jest bardzo ciekawym fenomenem, który globalnie możemy sobie obserwować, taka prosta formuła, oszczędne środki, a tyle można zawrzeć wewnątrz – mówi Maja Kleszcz, wokalistka, producentka muzyczna, autorka muzyki teatralnej i filmowej.

PODCASTY DGPtalk - POSŁUCHAJCIE!

Podcasty "DGPtalk: Po stronie kultury" znajdziecie także w serwisach: Spotify, iTunes Podcast oraz Google Podcast i aplikacjach: Lecton oraz Squid. Zapraszamy do subskrybowania!

Maja Kleszcz – wokalistka, producentka muzyczna, autorka muzyki teatralnej i filmowej.