Brak definicji zasobów mieszkaniowych utrudnia spółdzielniom mieszkaniowym sporządzenie sprawozdań finansowych za 2007 rok.
ANALIZA
Spółdzielnie mieszkaniowe mają problemy ze sporządzeniem sprawozdań finansowych. Powodem obecnych kłopotów są zmiany w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych wprowadzone w trakcie ubiegłego roku oraz zmiany w ustawie o CIT obowiązujące od początku 2007 roku.
Trudności te potwierdza Elżbieta Tutak, wiceprezes do spraw finansowych jednej z warszawskich spółdzielni mieszkaniowych. Zwraca uwagę, że ustawa o CIT ograniczyła zwolnienie od podatku dochodowego dochodów uzyskanych z gospodarki zasobami mieszkaniowymi. Jednocześnie nie zdefiniowano pojęcia zasobów mieszkaniowych. Elżbieta Tutak wyjaśnia, że ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych i statuty spółdzielni mieszkaniowych stanowią, że celem tych spółdzielni jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych przez dostarczanie członkom nie tylko mieszkań, lecz także lokali o innym przeznaczeniu stanowiących infrastrukturę towarzyszącą.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.