Przedsiębiorcy skarżą się na nadmierne, biurokratyczne wymogi przy składaniu wniosków o ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych. MF je złagodzi, choć nie dla wszystkich.
W związku z koronawirusem Ministerstwo Finansów zachęca firmy, które popadły w kłopoty finansowe, do składania wniosków o ulgę w spłacie zobowiązań podatkowych. W praktyce chodzi o odroczenie płatności podatku, rozłożenie go na raty lub umorzenie zaległości podatkowych. Minister finansów Tadeusz Kościński zapowiedział w ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej, że wniosek będzie można złożyć w jednym miejscu, resort ma bowiem przygotować specjalną platformę w tym celu, aby podatnicy nie musieli składać wniosków do urzędów skarbowych. Na razie jednak trzeba je adresować do urzędów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.