Prawnik i analityk nie budują wiatraka. Ich najęcia sie nie wlicza do kosztów

Wiatraki
Wczoraj WSA po raz trzeci wydał w tej sprawie wyrok. Tym razem potwierdził orzeczenie NSA. Zrobił to w trybie autokorekty. Sędzia Sylwester Golec wyjaśnił, że poprzednie orzeczenie zostało wydane na skutek błędu. Wyrok jest nieprawomocny. ShutterStock
7 listopada 2018

Nie każdy wydatek związany z wytworzeniem środka trwałego zwiększy jego wartość początkową – orzekł wczoraj Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Chodziło o spółkę budującą farmę wiatrową. W tym celu zaciągnęła ona długoterminowy kredyt. Uzyskanie go wymagało spełnienia wielu warunków stawianych przez banki, głównie w związku z wymaganym poziomem zabezpieczenia finansowego. Potrzebne były m.in. wkład własny, analizy prawne i formalne projektu, zatrudnienie zaakceptowanego przez bank doradcy technicznego itp.

Pozostało 87% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.