Dziennik Gazeta Prawna wraz z miastem Gdynia zapraszają na kongres Perły Samorządu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-13 maja w formule online.

W programie tegorocznej edycji kongresu znalazły się sesje plenarne, panele dyskusyjne oraz gala wręczenia wyróżnień w rankingu „Perły Samorządu 2021”.

Wydarzenie rozpocznie się w środę 12 maja o godz. 10. Uczestników przywitają redaktor DGP Krzysztof Jedlak oraz prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, następnie głos zabierze prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. W programie pierwszego dnia znalazły się debaty, m.in. „Dla dobra obywateli – jakiego sprawowania władzy i rządzenia potrzebujemy?” oraz „Coraz więcej zadań, coraz mniej środków – polityka społeczna wobec zmian ustrojowych”. Prelegenci omówią również najbardziej aktualne tematy dotyczące samorządów, jak rewolucja własnościowa w szpitalach, zielona transformacja, pozyskiwanie inwestorów, nowoczesne technologie w gospodarce odpadami oraz trendy w zarządzaniu, jakie wykształciły się w czasie pandemii.

Ukoronowaniem pierwszego dnia kongresu będzie wręczenie wyróżnień „Perły Samorządu 2021” samorządom najwyżej ocenionym w bezpłatnym rankingu. "Perły" przyznamy w pięciu kategoriach:

  • gmina do 5 tys. mieszkańców (nowa kategoria),
  • gmina wiejska powyżej 5 tys. mieszkańców,
  • gmina miejsko-wiejska powyżej 5 tys. mieszkańców,
  • gmina miejska do 100 tys. mieszkańców,
  • gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców

Wyróżnimy również najlepszego włodarza, czyli wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, a także Liderów Dobrych Praktyk w czterech obszarach: gospodarki, edukacji, zdrowia i opieki oraz środowiska. Początek gali o godz. 20.

W czwartek 13 maja drugi dzień obrad. Będziemy rozmawiać m.in. o efektywnej komunikacji w dobie mediów cyfrowych, nowej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej, pozyskiwaniu środków na realizacje samorządowych inwestycji oraz o demografii. Również tego dnia wręczmy wyróżnienia: o godz. 10.50 ogłoszenie wyników konkursu Samorządowy Lider komunikacji i promocji 2021, zaś o godz. 12.50 ogłoszenie wyników Rankingu Skarbnik samorządu 2021.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Wydarzenie odbędzie się online. Transmisję na żywo będzie można oglądać bezpłatnie na stronach GazetaPrawna.pl, Infor.pl oraz za pośrednictwem naszych profili na Facebooku: Gazetaprawna.pl i Dziennik Gazeta Prawna.