Każda dorosła osoba będzie mogła zaszczepić się bezpłatnie na grypę. Szczepionki, które zostały kupione, by uodpornić określone grupy ryzyka, nie zostały bowiem wykorzystane. Resort postanowił więc znacząco rozszerzyć grono osób, które mogą z nich skorzystać.
Taką możliwość przewiduje znowelizowane rozporządzenie w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022 skierowane do publikacji. Już wczoraj resort zdrowia ogłosił, że od dziś (23 listopada) wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą mogły skorzystać z darmowych szczepień. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień, bez konieczności posiadania recepty.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.