Autopromocja

Neumann: Pakiet onkologiczny nie działa źle

9 czerwca 2015

Wiceminister zdrowia bronił w Trójce pakietu onkologicznego. W ocenie Sławomira Neumanna projekt realizowany od stycznia nie działa źle pod warunkiem, że pacjenci wystąpią o zieloną kartę.

Sławomir Neumann podkreślał, że przed wprowadzeniem reformy onkologia nie funkcjonowała idealnie. Zapewnił, że zmiany mają doprowadzić do bardziej skutecznego leczenia nowotworów.

Po pierwszych ocenach funkcjonowania pakietu, ministerstwo planuje wprowadzić korekty, które powinny przyspieszyć rozpoczęcie procesu leczenia.

Z opublikowanego wczoraj raportu przygotowanego przez fundację Watch Health Care wynika, że cierpiący na nowotwór czekają średnio 1,5 tygodnia dłużej na zabieg, badanie, czy wizytę u specjalisty niż w styczniu, kiedy wprowadzono pakiet onkologiczny.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.