Do 2020 r. giełdowa Enea – jedna z czterech rozdających karty na rynku energii w Polsce – chce wydać na inwestycje 20 mld zł. Dzięki temu moce produkcyjne koncernu miałyby się zwiększyć o prawie 1900 MW.
Na jakie inwestycje zostaną przeznaczone pieniądze? Prawie 1100 MW będzie stanowić budowany blok węglowy w Kozienicach – to druga największa inwestycja tego typu w kraju warta 6,3 mld zł. Dodatkowo program obejmuje budowę odnawialnych źródeł energii o mocy ok. 500 MW, m.in. elektrownie wodne. Trzecie źródło to kogeneracja – czyli elektrociepłownie. Tutaj w grę wchodzą akwizycje. Enea prowadzi rozmowy w sprawie nabycia Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Białystok.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.