Tankowce wcześniej zawiną do gazoportu w Świnoujściu

gaz, energetyka, surowce
Najprawdopodobniej gaz trafi do Polski ze złóż norweskich, ze względu na najniższe koszty transportuShutterStock
24 maja 2016

Oficjalna działalność operacyjna zacznie się 16 lipca. Ale już za kilkanaście dni może się pojawić pierwsza jednostka realizująca dostawę spotową. Przetarg na pierwsze pięć dostaw LNG na czerwiec PGNiG rozstrzygnie w tym tygodniu.

2555955-skad-bierzemy-gaz.jpg
Skąd bierzemy gaz

Spółka zakończyła zbieranie ofert 13 maja i teraz je analizuje. Według naszych informacji gazowy koncern był zainteresowany zakupem ok. 600 tys. m sześc. Pierwsze tankowce LNG wpłyną zatem do Świnoujścia w ciągu dwóch–trzech najbliższych tygodni. Kolejne dostawy spotowe przewidziane są na lipiec. Oferty na te dostawy będą zbierane do 17 czerwca.

Pozostało 99% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png