Pociągiem na lotnisko w Katowicach po 2012 roku

7 października 2008

PKP PLK budują tory na Okęcie, do Balic oraz Pyrzowic. Dwa pierwsze połączenia mają być gotowe do Euro 2012, kolej nie zdąży zaś z elektryfikacją linii z Katowic na lotnisko.

Władze GTL, zarządcy portu w Pyrzowicach, ogłosiły plany wyprzedzenia portu w Krakowie pod względem liczby pasażerów. W tym roku w Katowicach ma być obsłużonych 2,5 mln podróżnych, ale na lotnisku pod Krakowem wciąż obsługiwanych jest o pół miliona osób więcej.

Ambitne plany zarządcy lotniska może pokrzyżować informacja o poślizgu przy budowie torów z Katowic na lotnisko, której zakończenie było planowane na połowę 2012 r. Jak tłumaczą w spółce PKP PLK, która odpowiada za infrastrukturę kolejową, istniała obawa, że przy tak skomplikowanej inwestycji, jaką jest budowa toru na terenach wysoko zurbanizowanych i pogórniczych, spółka nie zdąży z inwestycją.

Pozostało 62% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.