Wartość eksportu w marcu wyniosła 10,6 mld euro – ocenia Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych. Jest szansa, że w całym roku wyniesie 113 mld euro.
KUKE szacuje wielkość eksportu na podstawie zleceń ochrony transakcji eksportowych, ale także na podstawie danych makro. Piotrowi Soroczyńskiemu, głównemu ekonomiście Korporacji, w wyliczeniu prognoz pomogły dane o produkcji przemysłowej i zatrudnieniu. Według niego połowa produkcji przemysłu idzie na eksport.
– Doświadczenia z poprzednich lat wskazują, że sektor przemysłowy utrzymuje stabilny poziom zatrudnienia, gdy spodziewa się wzrostu tempa produkcji o około 10 proc. A zatrudnienie w polskim przemyśle od dwóch kwartałów jest stabilne – mówi.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.