Rosyjskie siły zbrojne zaatakowały miejscowość Mała Danyliwka w obwodzie charkowskim, zginęło pięć osób, a kolejnych 15 zostało rannych - przekazały w niedziele władze obwodu charkowskiego na Telegramie.

Ofiary ostrzału obiektu użyteczności publicznej

"Wstępnie pięć osób zginęło w wyniku ostrzału obiektu użyteczności publicznej na jednym z osiedli naszej wspólnoty. Jedną z nich jest lokalny mieszkaniec". Ranni zostali hospitalizowani - napisał Ołeksandr Gołołobow. (https://tinyurl.com/4hsdcjm2)

"Liczba rannych wzrosła do 15 osób (...). Wśród rannych jest ratownik medyczny" - przekazał szef obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow. (https://tinyurl.com/2zsnjr3r)

Niszczenie infrastruktury cywilnej i zatrzymanie natarcia w regionie Charkowa

Wcześniej szef obwodu charkowskiego zaznaczył, że wróg nadal ostrzeliwuje osiedla obwodu i niszczy infrastrukturę cywilną w Charkowie i społecznościach regionu. Natarcie wroga w kierunku Charkowa i Kupiańska zostało zatrzymane - oświadczył.

Syniehubow podziękował funkcjonariuszom organów ścigania, Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy, medykom, Państwowej Służbie ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, wolontariuszom i wszystkim, którzy ratują i ewakuują ludzi pod ostrzałem i przeciwdziałają wrogowi.

Z Kijowa Iryna Hirnyk (PAP)

ira/ fit/