Rosja prawdopodobnie zdoła obsadzić personelem dwie nowe armie, które zamierza stworzyć w tym roku, ale będą one zmagać się z podobnymi problemami z niewystarczającym przeszkoleniem i wyposażeniem, jak istniejące - przekazało w poniedziałek brytyjskie ministerstwo obrony.

W codziennej aktualizacji wywiadowczej poinformowano, że 20 marca minister obrony Siergiej Szojgu ogłosił, iż w 2024 roku Rosja stworzy dwie nowe armie. Mają się one składać z 14 dywizji i 16 brygad. Dodano, że dokładny typ, lokalizacja i skład tych armii nie zostały sprecyzowane, ale najprawdopodobniej będzie to połączenie jednostek zmechanizowanych, pancernych, artyleryjskich i logistycznych oraz istnieje realna możliwość, że te nowe formacje są powiązane z poprzednio ogłoszonymi nowymi jednostkami i planowanym podniesieniem brygad do dywizji.

Rosja nie zatrzymuje się

"Biorąc pod uwagę skuteczne wysiłki rekrutacyjne Rosji, jest prawdopodobne, że jednostki te będą wystarczająco obsadzone personelem. Ale zważywszy na ograniczone przeszkolenia, szerokie stosowanie używanego sprzętu i problemy infrastrukturalne, jest prawdopodobne, że te jednostki będą zmagać się z podobnymi problemami z wyposażeniem" - oceniono. (PAP)

bjn/ ap/