Ukraińskie siły odparły w ciągu minionej doby 58 rosyjskich ataków na kierunkach bachmuckim, awdijiwskim i marjinskim w Donbasie na wschodzie Ukrainy - poinformował w niedzielę rano sztab generalny ukraińskiej armii. Najbardziej zacięte walki toczą się o Bachmut i Marjinkę.

Rosyjskie wojsko przeprowadziło w ciągu poprzedniej doby osiem ataków rakietowych i 37 lotniczych oraz 45 ostrzałów z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych wymierzonych w pozycje ukraińskiego wojska i miejscowości na wschodzie i południu kraju. W wyniku ataków są zabici i ranni cywile. Zniszczone i uszkodzone zostały domy, a także inna infrastruktura cywilna - podał sztab w komunikacie opublikowanym na Facebooku.

Siły przeciwnika główne wysiłki koncentrują na działaniach ofensywnych na trzech odcinkach: bachmuckim, awdijiwskim i marjinskim. Ukraińskie wojsko odparło 58 ataków. Najbardziej zacięte walki toczą się o Bachmut i Marjinkę - powiadomił sztab.

Jak czytamy w komunikacie, na odcinku zaporoskim i chersońskim na południu Ukrainy rosyjska armia kontynuuje działania defensywne. W ciągu doby Rosjanie przeprowadzili ostrzały moździerzowe i artyleryjskie ponad 30 miejscowości. (PAP)

ndz/ szm/