Minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin przekazał na Twitterze, że mężczyzna został ujęty przez policjantów.

"Podejrzany, który wydawał się mówić po arabsku, wszedł na stację, a następnie zaatakował kilka osób w wyraźnie niespójny sposób" - opisał portal France Bleu.

Policja natychmiast interweniowała, wytyczając strefę bezpieczeństwa przy pomocy taśmy i otaczając napastnika, który próbował zaatakować też funkcjonariuszy. Podejrzany został postrzelony przez policjantów i trafił do szpitala w ciężkim stanie.

Na razie nie są znane motywy działania sprawcy - przekazały władze. Według źródeł AFP nic nie sugeruje, aby był to atak terrorystyczny. Prokuratura wszczęła śledztwo.

Dworzec Gare du Nord jest jednym z najbardziej ruchliwych w Europie i stanowi główny węzeł kolejowy między Paryżem, Londynem i północną częścią Europy. Radio France Info, powołując się na francuskiego państwowego przewoźnika SNCF, poinformowało, że pociągi kursują bez zakłóceń. (PAP)

kjm/ ap/