Polska i Ukraina podpisały ważny dokument dotyczący wsparcia w sferze bezpieczeństwa i obronności – poinformował w czwartek ukraiński premier Denys Szmyhal. Nie ujawnił jego treści.

"To był niezwykle owocny dzień, mieliśmy wiele spotkań międzynarodowych między innymi z premierami Islandii, Szwecji i Polski" – powiedział mediom w Warszawie Szmyhal.

Podkreślał, że Polska od pierwszego dnia rosyjskiej inwazji na jego kraj niezwykle aktywnie i mocno wspiera Ukrainę m.in. w wymiarze pomocy humanitarnej, wojskowej i medycznej. Akcentował też, że Polska przyjęła wielu uchodźców, którzy potrzebowali schronienia. Stwierdził, ze większość Ukraińców chce wrócić do siebie do domu. "Wszyscy liczymy na jak najszybsze zakończenie działań" – zaznaczył.

"Podpisaliśmy dziś z premierem Mateuszem Morawieckim list, dokument dotyczący wsparcia w sferze bezpieczeństwa i obronności. Niezwykle, bardzo ważny dokument. Nie mogę ujawnić jego treści, ale jest to ważny krok na rzecz przekazania Ukrainie specjalnej technologii i specjalnego wsparcia w dziedzinie bezpieczeństwa oraz obrony" – przekazał Szmyhal. (PAP)

Autorzy: Katarzyna Lechowicz-Dyl, Adrian Kowarzyk

ktl/ amk/ godl/